W dniach 12 – 13 października na terenie Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu. 230 zawodników ze 100 klubów z całej Polski rywalizowało w trzech formułach walki: Kick Light, K-1 oraz Poinghfighting.

Uczniowski Klub Sportowy „Sanda Płock” reprezentował szeregowy Radosław Kuzia. Dziewiętnastoletni uczeń płockiej „budowlanki”, poza szkołą jest adeptem 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Start w tych zawodach był dla Radka debiutem w kategorii Seniorów w Kickboxingu. Rywalizację o medal w formule Kick Light rozpoczął od wolnego losu. W walce półfinałowej rękawice skrzyżował z Damianem Gospodarczykiem Z Komendy Stołecznej Policji, z którym wygrał już w pierwszej rundzie przez przewagę techniczną. Walka finałowa z Andrzejem Szewczykiem z Centrum Szkolenia Sił Powietrznych z Koszalina okazała się trudnym wyzwaniem. Początkowo to doświadczony zawodnik taekwondo zdobywał punkty, jednak w drugiej rundzie role się odwróciły i płocczanin uzyskał przewagę. Ostatecznie sędziowie  przyznali  zwycięstwo naszemu  zawodnikowi.

Tym samym szeregowy Radosław Kuzia został pierwszym w historii Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sanda Płock” Mistrzem Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu. Dla Radka jest to czwarty zdobyty  tytuł Mistrza Polski  w 2018 roku (Mistrz Polski: Kick Light Juniorów, Full Contact Juniorów, WUSHU Qingda Seniorów oraz Senior Służb Mundurowych Kick Light).