W dniach 31.03-2.04 2023r. nasz klub brał udział w full kontaktowej bitwie pod Grunwaldem – „Mistrzostw Polski Juniorów, Seniorów w formule Full Contact Stębark ”. Po 4 walkach Srebrny medal w kategorii senior -71kg wywalczył Radosław Kuzia. Pokonując w pierwszej walce przez KO Gracjana Jackowskiego (Klub Sportowy Kowalkowski Fight Club Działdowo) w walce ćwierćfinałowej jednogłośnie na punkty Radek pokonał Wojciecha Pietrzaka (Klub Sportowy AZS AWF WARSZAWA). Walkę o wejście do finału Nasz zawodnik toczył z zawodnikiem KSW Łuków Bartoszem Prusinowskim, którą wygrał przez poddanie (AB1). Walka finałowa z Adrianem Koszałką„Waleczna Lubelszczyzna Lublin” była dużym wyzwaniem. Przeciwnik Radka w walce półfinałowe pokonał po bardzo mocnej walce naszego zawodnika Mateusza Dymka, który bronił tytułu Mistrza Polski. Ostatecznie finał zakończył się werdyktem 2 do jednego na korzyść przeciwnika Radka.
Mateusz Dymek w tej samej kategorii wagowej zdobył brązowy medal. W walce ćwierćfinałowej Dymek pokonał Jacka Rzepeckiego (Palestra Warszawa) Była to bardzo wymagająca walka w której główną rolę odegrała strategia walki jaką przyjął Mateusz, co zaowocowało jednogłośnym zwycięstwem. Półfinał z Adrianem Koszałką „Waleczna Lubelszczyzna Lublin” okazał się bardzo dużym wyzwaniem. Po trzech rundach niewielką przewagą punktową do finału wszedł przeciwnik Mateusza, który ostatecznie został nowym Mistrzem Polski.
W kategorii seniorów nie udało się również obronić tytułu Mistrza Polski Jakubowi Gil, który w mocnej walce ćwierć finałowej przegrał z Damianem Roll „Piotrkowska Szkoła Sztuk Walki TOM
CENTER”. Nasza wojowniczka Julia Nowacka nieznacznie przegrywa walkę półfinałową z Amelią Nawrocką „UKS Dragon Gorzów Wielkopolski” i do Płocka wraca z brązowym Medalem.
Nasi Debiutanci w Formule Full-contact zdobywają cenne doświadczenia. Oskar Skrocki po bardzo dobrej ćwierćfinałowej walce w kategorii junior młodszy wgrywa 2:1 z Igorem Wagnererem „Klub Sztuk Walki ŁKS Boks Łódź” Niestety półfinał Oskar przez odnowioną kontuzję musi oddać walkowerem Nikodemowi Kucharskiemu „Wataha Pruszcz Gdański” I tym samym do Płocka przywozi brązowy medal. Kolejny Brązowy medal zdobył Stanisław Popielski w debiucie ringowym stoczył pojedynek z bardzo mocnym przeciwnikiem Emilem Operchał „Klub Sportów Walki Przypis Team Świebodzin”. Po trzech rundach sędziowie przyznali zwycięstwo przeciwnikowi Stanisława. Cenne doświadczenie ringowe zdobyli Tomek Tomczyk oraz Sebastian Sobczak, którzy stoczyli bardzo dobre walki niestety nie kwalifikując się do strefy medalowej. Dodatkowo Radek Kuzia oraz Mateusz Dymek otrzymali powołania do Kadry Polski 2023/024. Udział w zawodach był dofinansowany przez Urząd Miasta Płocka w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej 2023.

dav
dav