W dniach 08-10.04.2022 w Drezdenku odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w kickboxingu w formule Full Contact.

W zawodach wzięło udział 236 zawodników z 63 klubów. W tym trójka podopiecznych trenera Piotra Paśnika z UKS „Sanda Płock”

 

Zawody  zaliczamy do bardzo udanych, wróciliśmy z dwoma  złotymi oraz jednym brązowym medalem.

Mistrzami Polski w formule Full Contact seniorów zostali:  Mateusz Dymek  w kategorii- 71kg oraz Jakub Gil– 60kg.

Mateusz tytuł Mistrza Polski seniorów zdobywa po raz trzeci z rzędu. W 2020 oraz 2021 dwa razy był Mistrzem Polski Seniorów w kat -67 kg, natomiast w tym roku w Drezdenku wystartował w kategorii -71 kg,  w  której po trzech bardzo dobrych walach zdobył złoty medal oraz powołanie do kadry Narodowej w nowej kategorii wagowej. W drodze po mistrzostwo, w ćwierć finale pokonał Jacka Rzepeckiego  reprezentującego klub (Palestra Warszawa)

Następnie w Półfinale Mateusz zmierzył się z ubiegłorocznym Mistrzem Polski kat -71kg Mateuszem  Wójtowicz (Waleczna Lubelszczyzna Lublin) , którego również pokonał na punkty tym samym przechodząc do finału. W walce finałowej przeciwnikiem Mateusza Dymka (UKS „Sanda Płock”) był Szymon Salachna (Beskid Dragon Bielsko-Biała) Po trzech rundach sędziowie jednogłośnie przyznali zwycięstwo Mateusza Dymka.

Kolejnym zawodnikiem reprezentującym klub z Płocka był Jakub Gil startujący w kategorii -60kg. Kategoria Kuby była nielicznie obsadzona. W walce Finałowej Kuba zmierzył się z Przemysław Kaliszem (SKF Boksing Zielona Góra), z którym już walczył na ubiegłorocznych Mistrzostwach Polski w formule Kicklight, wtedy przeciwnik okazał się lepszy. W tym roku w formule Full Contakt Kubie udało się zrewanżować i po wyrównanej walce sędziowie uznali wygraną Kuby Gila.

W rywalizacji Juniorów młodszych   reprezentowała nasz klub Julia Nowacka w kategorii +60 kg. Dla Julki był to pierwszy start w Mistrzostwach Polski Kickboxingu w formule Full contact. W walce ćwierćfinałowej zmierzyła się z Zofia Rychlińska (KS POLONIA 1912 Leszno) Po bardzo zaciekłej walce sędziowie uznali wygraną na punkty naszej zawodniczki. W walce półfinałowej  Julja Nowacka zmierzyła się i zawodniczką z  Klubu Sztuk Walki ŁKS Boks Łódź – Amelią Kostrzewą, która wygrała na punkty walkę z naszą zawodniczką. Tym samym Julia zakończyła rywalizację z Brązowym Medalem Mistrzostw Polski Kickboxingu w formule Full contact. Dla Julki jest to pierwszy i na pewno nie ostatni medal z mistrzostw Polski.

Na zakończenie zawodów Mateusz Dymek został wyróżniony Pucharem dla najlepszego zawodnika zawodów.

W Klubie trwa nabór do grupy Początkującej Juniorów. Zapraszamy wszystkich chcących rozpocząć przygodę z Kickboxingiem