Stolica Irlandii – Dublin była gospodarzem Otwartego Pucharu Świata w Kickboxigu federacji WAKO Irish Open 2017.

 

Od 2 do 6 marca w zawodach rywalizowało 1988 zawodników z 300 klubów z 31 państw. Konkurencje (full contakt, K1, light contact, point-fighting) rozgrywane były na 2 ringach i 18 matach. Na tak prestiżowych zawodach nie mogło zabraknąć zawodnika z Płocka.

 

Uczniowski Klub Sportowy „Sanda Płock” godnie reprezentował Mateusz Dymek, który do Dublina poleciał z Kadrą Narodową Seniorów Full Contact. Opiekę trenerską sprawowali trenerzy Kadry: Radosław Laskowski i Wojciech Kierstein oraz rodzina: tata Marek i brat Marcin. Rywalizację Mateusz zaczął od wolnego losu, następnie zmierzył się z Hiszpanem Ensoleaga Jose Ramon.

 

Walka od początku toczyła się po myśli Mateusza i zakończyła się już w drugiej rundzie po trzecim liczeniu przez TKO (techniczny nokaut). W finale płocczanin rękawice skrzyżował również z reprezentantem Hiszpanii Ortizem Alonso Angel Omar, który wygrał dwa pojedynki w drodze do finału. Po trzech zaciętych rundach, sędziowie jednogłośnie ogłosili zwycięstwo naszego zawodnika. Tym samym Mateusz Dymek został zdobywcą Pucharu Świata.

 

Główną tegoroczną imprezą dla Mateusza będą Mistrzostwa Europy w Macedonii 02.09.2017 – 10.09.2017, po drodze musimy jeszcze zaliczyć kilka mniejszych imprez i oczywiście MP Full Contact 7-9 kwiecień w Piotrkowie Trybunalskim, które będą ostateczną eliminacją do Mistrzostw Europy.

żródło: nplock.pl

https://nplock.pl/artykul/wako-irish-open-2017/194711#.WL_XpyqhjPc.facebook