W stolicy Węgier – Budapeszcie – od 15 do 18 czerwca 2023 roku odbywały się zmagania o Puchar Świata w KickBoxingu. W turnieju startowali czołowi przedstawiciele swoich krajów, juniorzy i seniorzy, we wszystkich kategoriach i formach walki. Wszystkie kraje świata i łącznie ponad trzy tysiące fighterów. Wśród nich znalazła się czwórka Kick-Boxerów Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sanda Płock”, którzy na codzień trenują pod okiem trenera Piotra Paśnika: Agata Fijałkowska, Radek Kuzia, Jakub Gil oraz Tomek Tomczyk, którzy dumnie reprezentowali Polskę w walkach na ringu.
Tomek Tomczyk reprezentujący juniorów w kategorii wagowej do 67 kg w formie Low-Kick w walce eliminacyjnej wylosował zawodnika z Grecji – Thanosa Trampas, którą po ciężkim boju wygrał jednogłośną decyzją sędziów na punkty. Tym samym zapewnił sobie wejście do ćwierćfinału, gdzie spotkał się z zawodnikiem z Ukrainy – Anatoliim Morozem. Bardzo doświadczony Ukrainiec okazał się mocnym przeciwnikiem – Tomek mimo dobrej walki przegrał jednogłośnie na punkty. Ostatecznie ćwierćfinałowy przeciwnik Tomka wygrał wszystkie kolejne pojedynki i zdobył Puchar Świata w KickBoxingu w tej kategorii.
Radek Kuzia jako zawodnik seniorów reprezentował się w formule Full-Contact, w kategorii wagowej – 67kg. W swojej pierwszej walce w tym turnieju spotkał się na ringu z Kuandykovem Batyrkhanem – reprezentantem Kazachstanu. Po mocnej i wyrównanej walce to ręka Kazacha powędrowała do góry. Dla Tomka Tomczyka i Radka Kuzi był to pierwszy turniej tak wysokiej rangi.
Jakub Gil walczący w kategorii seniorów w wadze do 60 kg w formule Low-Kick w pierwszej drabince znalazł się z reprezentantem Ukrainy – Oleksandrem Nevmerzhytskyi. Walka toczyła się przez cały dystans w bardzo wysokim tempie. Mimo tego po trzech mocnych rundach to reprezentant Ukrainy uzyskał niewielką przewagę punktową i zwyciężył decyzją sędziów.
Agata Fijałkowska startowała w walkach o Puchar Świata tym razem w formule Low-Kick w kategorii seniorek -65 kg. W walce ćwierćfinałowej po ciężkiej walce do ostatnich sekund pokonała reprezentantkę Izraela – Polinę Grossman jednogłośnie na punkty stosunkiem głosów sędziów 3:0 i awansowała do półfinału. Tam spotkała się z przedstawicielką Serbii – Valentiną Keri – aktualną mistrzynią świata w Kickboxingu, numerem jeden w Kickboxerskim rankingu w swojej kategorii. Agata bardzo wysoko zawiesiła poprzeczkę swojej przeciwniczce, walka o przechylenie szali zwycięstwa na swoją stronę trwała do samego końca. Jednak to Serbka zwyciężyła walkę niewielką przewagą punktową, a następnie pewnie wygrała finał i zdobyła Puchar Świata.

Dla wszystkich zawodników sam udział w turnieju rangi Pucharu Świata to bardzo cenne doświadczenie. Poziom zawodów był bardzo wysoki, a brali w nich udział najlepsi przedstawiciele swoich państw, członkowie kadr narodowych w Kickboxingu. Dla Płockich zawodników jest to duży krok do przodu w ich sportowym rozwoju.