W dniach 12 – 14 kwietnia w Swarzędzu rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Full Contact Seniorów oraz Juniorów Starszych i Młodszych im. Jacka Dreli. W zawodach wzięło udział 174 zawodniczek i zawodników z 46 klubów.

Uczniowski Klub Sportowy „Sanda Płock” reprezentowało ośmioro kickboxerów. Podopieczni Piotra Paśnika wywalczyli cztery brązowe medale kategorii Seniorów oraz srebrny i brązowy medal Juniorów.

Mateusz Dymek po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją wraca do startów w kickboxingu, debiutując w kategorii Seniorów do 67 kg. W pierwszej walce jednogłośnie pokonał Jakuba Strzyżewskiego z KSW Łuków. W ćwierćfinale jego rywalem był Wojciech Pietrzak z Klubu Bokserskiego Legia Warszawa. Tu również sędziowie nie mieli żadnych wątpliwości i ręka Mateusza powędrowała w górę. W walce półfinałowej jego rywalem był bardzo doświadczony Rafał Nguyen – van z KS Beniaminek 03 Starogard Gdański. Po bardzo zaciętym i wyrównanym pojedynku, stosunkiem głosów 2 -1 zwyciężył Rafał, który ostatecznie wygrał całą kategorię i został wybrany najlepszym zawodnikiem Mistrzostw w kategorii seniorów.

Damian Soczewka, Senior do 86 kg, pierwszą walkę jednogłośnie wygrał z Pawłem Lewickim z klubu Waleczna Lubelszczyzna Lublin. Drugim rywalem był zawodnik tego samego klubu. Walka od początku stała na bardzo wysokim poziomie. Sędziowie nie jednogłośną decyzją uznali zwycięstwo Tomasza Borowca, który również wygrywa finał i zostaje Mistrzem Polski.

Najmniej doświadczonym zawodnikiem reprezentującym nasz klub był Bartosz Wiśniewski, który w walce eliminacyjnej z Kacprem Walczakiem Waleczna Lubelszczyzna Lublin zastąpił braki techniczne sercem do walki i zamienił pojedynek w jedną szaleńczą wojnę ringową. Niezrozumiałe dla nas było postępowanie sędziego ringowego, który w momentach korzystnych dla Bartka zawsze wstrzymywał pojedynek jakby to była walka planszowa a nie Full Contact. Ostatecznie przeciwnik Bartka wygrał walkę na punkty.

Adam Niekłań, Senior do 63,5 kg, w pierwszej walce nie jednogłośnie pokonał Filipa Zielińskiego z KKS Sporty Walki Poznań. W półfinale rękawice skrzyżował z Przemysławem Kacieją z SKF Boksing Zielona Góra. Niestety to rywal Adama ogłoszony został zwycięzcą. Również jak w przypadku Damiana i Mateusza przeciwnik Adama wygrał swoją kategorię wagową.

Agata Fijałkowska, Seniorka do 65 kg otrzymała wolny los wchodząc tym samym do półfinału. Przeciwniczką Agaty była Pola Rogala AZS AWF Warszawa . Po bardzo mocnym i wyrównanym pojedynku sędziowie zwycięstwo przyznali rywalce Agaty.

W rywalizacji juniorów wystartowało trójka naszych klubowiczów.

Rafał Jaworski junior starszy -75kg pierwszą walkę wygrywa jednogłośnie na punkty z Kordianem Gąbką z klubu Waleczna Lubelszczyzna Lublin. W walce półfinałowej Rafał stoczył walkę z bardzo dobrze przygotowanym Krystianem Rzepką Zamek Kurzętnik, który jednogłośnie wygrywa pojedynek przechodzi do finału, gdzie również wygrywa.

Bardzo dobrą walkę eliminacyjną stoczył Szymon Lewandowski w kategorii Junior Młodszy do 67 kg. Przeciwnikiem Szymona był Damian Stelmach LZS POPRAWA Siedlików. W pierwsze rundzie przewagę uzyskał przeciwnik Szymona. W kolejnych rundach walka była wyrównana i nie udało się nadrobić straconych punktów, ostatecznie walkę wygrał Damian Stelmach. Dla Szymona jest to pierwszy rok startów w kickboxingu i debiut w juniorach Formule Full contact. W marcu Szymon zaliczył świetny start w kadetach w formule kick-light zdobywając po czterech pojedynkach wice Mistrzostwo Polski i tym samym zakwalifikował się do kadry Kick-light kadetów.

W walce finałowej jako jedyny zaprezentował się Paweł Grzymała w kategorii – 54kg junior starszy. Przeciwnikiem Pawła był Damian Gawłowski KS Ziętek Team Kalisz. Utalentowany zawodnik z Kalisza okazał się bardzo trudnym rywalem dla Pawła. Ostatecznie po trzech rundach wygrał zawodnik z Klubu Zętek Team Kalisz.

Udział w zawodach był dofinansowany ze środków Miasta Płocka w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2019 r.