Dwójka Płocczan na Mistrzostwach Świata Seniorów W Kickboxingu

W dniach 14-24 października dwójka zawodników UKS „Sanda Płock” Jakub Gil oraz Mateusz Dymek podopieczni trenera Piotra Paśnika wystartowali w Mistrzostwach Świata Seniorów w Kickboxingu. Zawody odbywały się w Lido di Jesolo  we Włoszech.

Mateusz Dymek rywalizował w formule Full Contact do 67kg. W pierwszej walce trafił na zawodnika z Włoch AMATUZIO MATTIA. Niestety walka od początku układała się na korzyść Włocha, który ostatecznie wygrał walkę na punkty i przeszedł do kolejnej tury zawodów. Przeciwnik Mateusza w kolejnej walce pokonał zawodnika z Serbii, następnie przegrał z zawodnikiem z Kazachstanu i ostatecznie zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata.

Jakub Gil został powołany do kadry Kick Light w kategorii -57 kg.

Dla Kuby Gila był to debiut  w reprezentacji Polski oraz na tak prestiżowych zawodach.

W losowaniu Kubie zabrakło szczęścia, w pierwszej walce trafił na bardzo utytułowanego zawodnika IMANOV MAHAMMADA z Azerbejdżanu, który już wielokrotnie zdobywał medale mistrzostw Świata. Walka zakończyła się wygraną zawodnika z Azerbejdżanu

Udział w Mistrzostwach Świata oprócz zdobytego doświadczenia oraz wielkiej przygodzie, dał motywację do dalszych treningów i wyznaczania sobie kolejnych wyzwań.