Mistrzostwa Polski Seniorów i Mastersów w formule Kick Light_09-11.09.2022 – Mińsk Mazowiecki

Udane Mistrzostwa Polski Seniorów w Kickboxingu w formule Kick light zaliczyli zawodnicy płockiego klubu UKS „Sanda Płock” przywożąc 3 medale.

W zawodach w Mińsku Mazowieckim wystartowało 82 zawodników z 41 klubów.

Jakub Gil startujący w kategorii -63kg pechowo trafił w losowaniu w pierwszej walce na bardziej doświadczonego zawodnika Alberta Mederskiego (MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie),

który ostatecznie wygrał kolejno wszystkie walki na Mistrzostwach i został Mistrzem Polski.

W kategorii  -74 kg Michał Olszewski po bardzo dobrej walce ćwierćfinałowej z Adamem Cieplińskim (Champion Gdańsk) w półfinale zmierzył się z doświadczonym zawodnikiem

Szymonem Majewskim (Złomiarz Team Gdańsk),który tym razem był lepiej przygotowany i wygrał walkę półfinałową oraz kolejną walkę finałową. Zdobycie brązowego medalu dla Michała było ponowieniem sukcesu sprzed roku.

Kolejnym medalistą został Radosław Kuzia, który po trzech mocnych pojedynkach zdobył Wice Mistrzostwo Polski w kategorii -69kg. Radek po drodze do finału pokonał przed czasem kolejno Wiktora Dmochowskiego (Fight Academy Ostrołęka) oraz Jakuba Smolińskiego (Nowodworski Klub Sportów Walki Bastion). Finał, po bardzo wyrównanej walce, zasłużenie wygrał lepiej przygotowany na te zawody Sławomir Malik (SKF Boksing Zielona Góra)

Ostatecznie Radek został wice Mistrzem Polski.

Do Płocka z tytułem Mistrzyni Polski  wróciła Agata Fijałkowska, która w półfinale pokonała Weronikę Walczak (Klub Sportowy PROSNA Kalisz) Następnie w finale wygrała jednogłośnie na punkty z Aleksandra Ciężka (Beskid Dragon Bielsko-Biała).

Oprócz tytułu Mistrzyni Polski do65kg Agata wywalczyła miejsce w Kadrze Polski w Formule Kick Light co daje szansę na wyjazd na Mistrzostwa Europy Seniorów, które odbędą się w Turcji w listopadzie.

W Klubie trwa nabór do grupy początkującej juniorów. Zapraszamy w poniedziałki, środy godzina 18.15 sala Klubu „Sanda Płock” ul. Nowy Rynek 18. Zajęcia w klubie są dofinansowane ze środków Miasta Płock w ramach wspierania i upowszechniania kultury fizycznej.

Poniżej prezentujemy krótki film z wal naszych zawodników oraz zdjęcia:

(840) Skrót naszych walk w MP Seniorów w formule KICK LIGHT – YouTube