Wróciliśmy z Gali Landowski Boxing Night X Zostań Olimpijczykiem. Gratulacje dla Damiana. Dobra walka, duży progres. Widać, że Damian Soczewka się rozwija i cały czas robi postęp. Gala dobrze zorganizowana, fajna atmosfera. Wśród gości dużo znanych postaci ze środowiska bokserskiego. Walkę przyjęliśmy w celu zdobycia doświadczenia. Wiedzieliśmy, że z zawodnikiem organizatora gali będzie trudno o wygranie walki na punkty. Niesmak pozostaje, gdyż po raz pierwszy spotkałem się że walka, która odbywa się na dystansie trzech rund po 3 minuty zostaje skrócona w trzeciej rundzie do 2 minut gdy zawodnik gospodarzy już w drugiej rundzie ma problemy z kondycją. Gdyby walka odbyła się bez skracania, to do werdyktu nikt by pretensji nie miał. Walka była „wyrównana”, pierwsza runda dla rywala, druga dla Damiana a w trzeciej rywal Damiana walczył o przetrwanie do końca rundy. Jeśli dyscyplina boksu olimpijskiego ma się rozwijać, to nie można robić takich rzeczy. Gratulacje również dla najmłodszych uczestników gali. W tych walkach było widać zacięcie i iskry i w tych zawodnikach może być przyszłość boksu, tylko trzeba dawać im cały czas dobry przykład, by się nie zniechęcili. Dziękuję Konrad Kowal menadżerowi płockiego boksu olimpijskiego za polecenie Damiana do walki na tej Gali.